Jak to u nás chodí?

Velmi často se nás ptáte - jak to u nás chodí? Jak dlouho trvá ušít šaty? Jak postupujete při šití zakázky? Tady máme malé shrnutí toho, co Vás zajímá nejvíce!


Přemýšlíte o zapůjčení nebo ušití šatů na míru u nás? U zapůjčení šatů je to jednoduché, většinou nám stačí dvě schůzky od prvního kontaktu. Na první schůzce si vyzkoušíte šaty, které se Vám líbí, nebojte se vyzkoušet šaty, které na ramínku nevypadají tak, jak byste si představovala. Právě tyto šaty vypadají většinou nejlépe. Na druhé schůzce, zhruba týden před akcí, na které si šaty půjčujete, Vám je upravíme, aby Vám dokonale seděli. Den před akcí si je u nás vyzvednete upravené a vyžehlené.


Zakázkové šití šatů na míru je poněkud časově náročnější, proto nás neváhejte oslovit včas. U společenských šatů nebo oblečení pro denní nošení doporučujeme cca 2 - 3 měsíce předem. Budeme mít tak čas pro konzultování návrhů, objednání materiálů a zkoušení. U společenských šatů musíte počítat nejméně se dvěma až třemi zkouškami, kde nejprve vyzkoušíme jak vám střih šatů sedí a jak se ve zkušebním modelu cítíte. Na druhé zkoušce už uvidíte jasné obrysy finálních šatů, tam upravíme případné nedokonalosti střihu, které se mohou objevit až na finálním materiálu. Dle potřeby domluvíme třetí zkoušku, nebo už případné vyzvednutí hotových šatů. Příklad - pokud chcete společenské šaty na ples, který bude v lednu, je ideální nás kontaktovat už v průběhu října, nebo začátkem listopadu.


Samostatnou kapitolou jsou svatební šaty. Každá nevěsta se chce ve svůj svatební den cítit krásná a nemyslet na nepadnoucí šaty, proto svatebním šatů věnujeme opravdu hodně péče. Většina nevěst by ráda vydržela ve svých vysněných šatech celý den až do brzkých ranních hodin. Kdy jindy budete mít možnost takové šaty znovu obléct? U zakázkového šití svatebních šatů je obzvlášť důležité nás kontaktovat s větším časovým odstupem. Ideálně půl roku před svatbou, vyhneme se tak zbytečné nervozitě při čekání na materiál atd. Nevěsta musí počítat minimálně se čtyřmi zkouškami šatů, v závislosti na náročnost každých šatů, se počet zkoušek může měnit. Více pozornosti věnujeme nevěstám v dalším článku.


Dalším často kladeným dotazem je cenová relace našich šatů. U tohoto dotazu je nutné podotknout, že je to hodně individuální, ale vždy se řídíme rozpočtem klientky a snažíme se ho nepřekročit. 

Nebojte se nás kontaktovat. Vždy se snažíme najít společnou řeč.